logo

2001

28. Tour de Hongrie: Körverseny az új évezredben

Három esztendős szünet után indult ismét útjára a Tour de Hongrie mezőnye, s milyen jól kezdődött! A veszprémi prológot mindjárt egy világbajnoki érmes, az osztrák Garber nyerte, majd egy szakasz erejéig az 1997-es győztes Bebtó Zoltán vette át a sárga trikót. A végső győzelmet azonban a jugoszláv Mikos Rnyakovics szerezte meg, a veterán kerekes volt a legerősebb a királyetapon, elsőként ért fel Magyarország legmagasabb pontjára, s ezúttal ez mindent eldöntött.

Mikos Rnyakovics

A 2001-es Magyar Körverseny az "elsők" Tourja volt. Az új évezred nyitása mellett a verseny útvonala először érintette a Kékestető legendás emelkedőjét. Ezen felül ez volt az első Tour de Hongrie a Vuelta Sportiroda (ekkor még Vuelta Sport Klub) felügyeletében - Eisenkrammer Károly így versenyző helyett főszervezőként léphetett dobogóra.