logo

1937

11. Tour de Hongrie: Győzelem egy másodperccel

A berlini olimpia miatt 1936-ban nem rendezték meg a Magyar körversenyt, de kis híján 1937-ben is elmaradt a Tour, a belügyminisztérium ugyanis egy héttel a rajt előtt visszavonta az útvonalengedélyt, „magasabb állami érdekekre hivatkozva” nem engedte, hogy a mezőny az új balatoni műúton versenyezzen.

Néhány óra alatt megmozdult a kerékpáros társadalom - itthon és egész Európában -, a nagy nyomásnak végül engedett a minisztérium, s az eredeti útvonalon teljesíthette a távot a karaván. A viadal nagyon izgalmasan alakult, minden nap más és más vezetett az összetettben, s végül egyetlen másodperces előnnyel az osztrák Anton Strakati szerezte meg az első helyet.

A debreceni befutónál Strakati (balról) éppen lemaradt Liszkay István mögött, de a végső győzelem az osztráké lett

A Tour de Hongrie mezőnye Mezőberényben

Egy súlyos baleset is történt a versenyen, a helyi rendfenntartó erők gépkocsija hajtott a mezőnybe Keszthelyen, szerencsére az összes sérült folytatni tudta – és akarta – a versenyt...

11. Tour de Hongrie (1937. szeptember 4–8., 1035 km)